If you look at the market, they sell red bean bread for 1,000 won.
If you look at Paris Baguette, I think one red bean bread was 1,500 won.
How do you use the ingredients for the bakery in the market to wrap it like this?
558 2017-07-29 Lady
The factory sells the red bean paste in bulk at a low price
I think that's how you put it in
If the bread is cost-effective, it won't even cost 50% of the sale price.
If it's 1,500 won at Paris Baguette, it won't be 750 won, but if you take out labor and store tax, it won't be 300 won.
In the market, labor costs and store taxes are cheap, so you can just sell three for 1,000 won.
© 2013-2025 LifeQnA. All rights reserved.