If you look at macaroons, they're small and don't have a lot of ingredients.
If you look at the price, it costs more than 2,000 won per unit, so why is it so expensive?
7674 2017-06-06 Gentleman
popular Is hair spray not allowed on the plane at all?
popular What are the side effects of oats?
popular What is the nationality of Minnie?
popular How can I connect to watch a video on my phone on TV?
popular Do oats also have side effects?
A. 1
I heard that the manual process of making is tricky
Gentleman 8 years ago 0
OK
A. 2
The process of making it is tricky.I feel like it's a lot more expensive than that.Personally, I think it's because of luxury marketing, so I think it's purposely asking for a high price.
Gentleman 8 years ago 1
Same Tag Can I put in the soup first when I cook ramen?
Same Tag Is it good to eat only egg whites when you're on a diet?
Same Tag Is the taste of Starbucks princess Boni chestnut latte that weird?
Same Tag What kind of Starbucks bread is low in calories?
Same Tag Can I keep the used cooking oil and use it again?
Same Time What is the most popular hairstyle for men these days?
Same Time Why is macaron expensive?
Same Time The computer takes too long to boot, so which one should I upgrade?
© 2013-2025 LifeQnA. All rights reserved.